ايران به دنبال دستيابي به صادرات ۲۰ ميليون تني فولاد

اخبار فلزات: مدير عامل فولاد مبارکه گفت: اقتصاد کشور را رو به رشد است و هر روز شاهد افزايش تقاضا در بازار داخلي هستيم.
بهرام سبحاني افزود: افزايش رشد اقتصادي به منزله مصرف فولاد بيشتر براي ساخت مسکن، توليد خودرو، لوازم خانگي و ساير محصولات خواهد بود و سرانه مصرف فولاد در کشور مي‌تواند از ميزان فعلي ۲۳۵ کيلوگرم فراتر رفته و حتي از مرز ۳۰۰ کيلوگرم براي هر نفر عبور کند.

وي اظهار کرد: امسال تقاضاي فولاد در کشور حدود ۱۹ ميليون تن خواهد بود و دولت براساس برنامه به دنبال افزايش ظرفيت توليد فولاد به ۵۵ ميليون تن تا سال ۱۴۰۴ است که از اين رقم ۳۵ تا ۳۶ ميليون تن فولاد قرار است به مصرف داخلي برسد. وي افزود: ايران قصد دارد طي سال‌هاي آينده به صادرات ۲۰ ميليون تن فولاد دست پيدا کند.
پنجاهمين نشست سالانه انجمن جهاني فولاد (WSA) با حضور روساي شرکت هاي بزرگ فولادي جهان از ۱۹ تا ۲۱ مهر ماه در دبي برگزار شد.

کارشناسان در اين نشست اخبار بسيار مثبت و اميدوارکننده‌اي  مبني بر سپري شدن بحران بازار جهاني فولاد عنوان کردند و پيش‌بيني مي‌شود امسال و سال آينده تقاضاي جهاني فولاد افزايش يابد.

اليستر رمزي مدير تحقيقات متال بولتن روند تقاضا در بازار جهاني فولاد را رو به رشد دانست و گفت: پيش‌بيني اين است که قيمت فولاد در سال ۲۰۱۷ بهتر مي‌شود.
شايان ذکر است برآورد مي‌شود تقاضاي جهاني فولاد در سال ۲۰۱۷ با رشد ۰٫۵ درصدي به يک ميليارد و ۵۱۰ ميليون تن برسد و امسال نيز تقاضاي جهاني فولاد با رشد ۰٫۲ درصدي به يک ميليارد و ۵۰۱ ميليون تن خواهد رسيد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *