ايران به دنبال دستيابي به صادرات 20 ميليون تني فولاد

اخبار فلزات: مدير عامل فولاد مبارکه گفت: اقتصاد کشور را رو به رشد است و هر روز شاهد افزايش تقاضا در بازار داخلي هستيم.
بهرام سبحاني افزود: افزايش رشد اقتصادي به منزله مصرف فولاد بيشتر براي ساخت مسکن، توليد خودرو، لوازم خانگي و ساير محصولات خواهد بود و سرانه مصرف فولاد در کشور مي‌تواند از ميزان فعلي 235 کيلوگرم فراتر رفته و حتي از مرز 300 کيلوگرم براي هر نفر عبور کند.

وي اظهار کرد: امسال تقاضاي فولاد در کشور حدود 19 ميليون تن خواهد بود و دولت براساس برنامه به دنبال افزايش ظرفيت توليد فولاد به 55 ميليون تن تا سال 1404 است که از اين رقم 35 تا 36 ميليون تن فولاد قرار است به مصرف داخلي برسد. وي افزود: ايران قصد دارد طي سال‌هاي آينده به صادرات 20 ميليون تن فولاد دست پيدا کند.
پنجاهمين نشست سالانه انجمن جهاني فولاد (WSA) با حضور روساي شرکت هاي بزرگ فولادي جهان از 19 تا 21 مهر ماه در دبي برگزار شد.

کارشناسان در اين نشست اخبار بسيار مثبت و اميدوارکننده‌اي  مبني بر سپري شدن بحران بازار جهاني فولاد عنوان کردند و پيش‌بيني مي‌شود امسال و سال آينده تقاضاي جهاني فولاد افزايش يابد.

اليستر رمزي مدير تحقيقات متال بولتن روند تقاضا در بازار جهاني فولاد را رو به رشد دانست و گفت: پيش‌بيني اين است که قيمت فولاد در سال 2017 بهتر مي‌شود.
شايان ذکر است برآورد مي‌شود تقاضاي جهاني فولاد در سال 2017 با رشد 0.5 درصدي به يک ميليارد و 510 ميليون تن برسد و امسال نيز تقاضاي جهاني فولاد با رشد 0.2 درصدي به يک ميليارد و 501 ميليون تن خواهد رسيد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *